۱- آیا نویسندگان برای چاپ مقاله در نشریه ملزم به پرداخت هزینه می‌باشند؟

بله لازم است تا نویسندگان در دو مرحله اقدام به پرداخت هزینه نمایند. مقدار و نحوه پرداخت هزینه در صفحه­ اصلی سایت نشریه اعلام شده است.

۲- آیا ارسال مقاله با استفاده از ایمیل امکانپذیر می‌باشد؟

خیر تنها راه ارسال مقاله به نشریه از طریق حساب کاربری (سایت اختصاصی نشریه) می‌باشد و مقالاتی که به پست الکترونیکی نشریه ارسال می‌شوند در فرآیند داوری قرار نخواهند گرفت.

۳- آیا امکان خروج مقاله از فرآیند داوری توسط نویسندگان امکان پذیر می‌باشد؟

بله نویسنده عهده‌دار مکاتبات می‌تواند در هر مرحله با ارسال درخواست رسمی مقاله را از فرآیند داوری خارج نماید.

۴- نحوه پیگیری وضعیت مقالات ارسال شده به چه صورتی می‌باشد؟

نویسندگان می‍توانند در هر مرحله پس از ارسال مقاله با ورود به حساب کاربری از وضعیت مقالات ارسال شده با خبر شوند همچنین امکان ارسال ایمیل و تماس تلفنی در روزها و ساعات تعیین شده در صفحه “تماس با ما” امکان­پذیر می­باشد.

۵- آیا نیازی به ارسال بخش‌هایی از مقاله به زبان انگلیسی توسط نویسندگان میباشد؟

بله لازم است تا همه­ مقالات دارای بخش‌های عنوان، نام نویسندگان و وابستگی آنها، چکیده و کلید واژگان به زبان انگلیسی نیز باشند.

۶- آیا نشریه برای بررسی همانندجویی و جلوگیری از سرقت ادبی در مقالات ارسالی تمهیداتی در نظر گرفته است؟

بله طبق مصوبه هیئت تحریریه نشریه جهت رعایت حقوق مالکیت معنوی، متون کلیه مقالات ارسالی قبل از ورود به فرآیند داوری با “سامانه همانندجو” ارزیابی خواهند شد.

۷- آیا امکان تخفیف در پرداخت هزینه برای گروه‌های خاص در نظر گرفته شده است؟

به ­منظور قدردانی از خدمات داوران محترم امکان معافیت از پرداخت هزینه تنها برای داوران همکار با نشریه طبق شرایط اعلام شده در صفحه اصلی نشریه میسر می‌باشد.

۸- آیا امکان ارسال مقالات توسط دانشجویان امکانپذیر می‌باشد؟

مقالات دانشجویان حتما بایستی همراه با نام اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز مجاز مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجله ارسال شود.

 

image_print